scorecardresearch

Dev köpek balığı görücüye çıktı (04.04.2013)

152 izlenme
Kategori Ulusal Kanallar
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Marmara denizinde tutulan 4 buçuk metre boyundaki köpek balığı Sarıyer’deki bir balıkçıda görücüye çıktı. Köpek balığına vatandaşların ilgisi yoğun olurken çocuklar balıkla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Marmara Ereğli’sinde avlanmaya çıkan balıkçıların ağına dev köpek balığı takıldı. Neye uğradıklarını şaşıran balıkçılar köpek balığıyla 4 saat mücadele ettikten sonra yakaladı. Ağları yırtan köpek balığı güçlükle balıkçı teknesine çıkarıldı. Tekneye alınan köpek balığı Sarıyer’de bulunan balıkçıya getirildi. Yılmaz kardeşlerin balıkçı dükkanında sergilenen balık, alıcısını beklemeye başladı.
Köpek balığını tutan ve dükkanında sergileyen Saffet Yılmaz, "Gece motorla denize çıktık, ağlara takıldı. 3 - 4 saate zor çıkardık. Ağları da parçaladı. Ağlarda üstünde duruyor. 4 buçuk metreye yakın boyu var 370 - 380 kilogram ağırlığı var. Sergiliyoruz daha sonra vereceğimiz yerler var. 1 - 2 gün sergileyeceğiz sonra satacağız. Vatandaşların ilgisi çok yoğun sabahtan beri yoldan geçen araçlarla durup bakıyor” dedi.

Balığı görünce çok korktuğunu söyleyen 10 yaşındaki Koray Demir, "Çok korkutucu duruyor, çok büyük. İlk defa böyle bir balık görüyorum. Canlı olsa ne yapardım bilmiyorum" derken 14 yaşındaki Salih Bayram ise “İlk defa böyle bir köpek balığı gördüm. Bizim mahalle başındaki balıkçıda var. Güzel bir balık. Ama çok büyük ilk defa gördüm. Çok korkunç gibi duruyor. Ama şekli çok güzel" şeklinde konuşarak şaşkınlığını dile getirdi.

Yoldan geçen vatandaşlar hatıra köpek balığıyla hatıra fotoğrafı çektirirken araçlar köpek balığını görmek için durakladığı dikkat çekti.

www.facebook.com/groups/balikcilartv/
www.balikcilar.web.tv/
Etiketler